W ręce grodziskich kryminalnych wpadło dwóch młodych mężczyzn. Policjanci ustalili, że 17-latek i 18-latek są podejrzani o wspólne dokonywanie kradzieży w miejscowych sklepach. Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia trzech takich przestępstw. Młodszy z zatrzymanych dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

W ostatnich dniach grodziscy kryminalni prowadzili intensywne ustalenia do zgłoszonych kradzieży sklepowych. W trzech sprawach łupem złodziei padał markowy alkohol. Policjanci dokładnie przeanalizowali nagrania z monitoringu i informacje o sprawcach tych czynów. Szybko też wytypowali dwie podejrzane osoby, które mogły razem dokonywać tych przestępstw.

Kolejnego ranka funkcjonariusze zatrzymali mieszkańców sąsiedniego powiatu w wieku 17 i 18 lat. Podczas przeszukania mieszkania młodszego z mężczyzn znaleźli pod poduszką opakowanie z marihuaną.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że zatrzymani nastolatkowie wspólnie dokonywali kradzieży w grodziskich marketach. Obaj przyznali się do tego, że trzykrotnie wynosili ze sklepów po kilka butelek whisky. Łączna wartość skradzionego przez nich mienia została określona na 3400 złotych. Obaj młodzi ludzie usłyszeli po trzy zarzuty karne za te przestępstwa. Teraz grozi im nawet po 5 lat więzienia. 17-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Postępowanie w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/ea