Jakie są najlepsze rodzaje szyb do drzwi zewnętrznych?

Budując od podstaw nasz wymarzony dom lub remontując jego elewację, często stajemy przed wyborem, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, aby były bezpieczne, a przy tym pełniły funkcję prezentacyjną. Coraz częściej decydujemy się na modele skrzydeł z przeszkleniem. Takie rozwiązanie zapewnia nam odpowiedni dostęp do światła zewnętrznego, bez zużycia energii prądu. Ale czy taka opcja jest dostępna? Ależ, tak! I to niezależnie od tego jaki rodzaj, kształt, czy wielkość wybierzemy. Przyjrzyjmy się im zatem z bliska.

Lustro weneckie i szkło ornamentowe

Jedna z najlepszych opcji, podczas wyboru szyb do drzwi zewnętrznych. Z jeden strony pokryta jest cienką warstwą metalu, dzięki czemu odbijane jest światło słoneczne, natomiast druga strona je przepuszcza. Chcąc spoglądać na zewnątrz przez szybę, z tej strony natężenie światła powinno być zmniejszone. Aby dodatkowo nasilić efekt lustra weneckiego, możemy zastosować tzw. zielone szkło. Do największych zalet tego modelu zaliczyć możemy wysoką jakość jednokierunkowego widzenia, a także sam jego wygląd, który całkowicie przypomina zwykłe lustro.

Drugą z opcji do wykorzystania przy przeszkleniu drzwi jest szkło ornamentowe. Wykorzystywane w celu tworzenia witraży, świetnie współgrają z klasyczną aranżacją. Taka szyba idealnie przepuszcza światło dzienne, dodatkowo rozmywając obraz. Takie rozwiązanie sprawdza się również w drzwiach łazienkowych, kuchennych, czy też dziecięcych pomieszczenia.

Szeroka oferta szyb do drzwi dostępna jest na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/akcesoria-do-drzwi/przeszklenia-drzwiowe

Szkło refleksyjne i szyba hartowana

Szkło refleksyjne jest świetną opcją, której główną zaletą jest zabezpieczenie latem pomieszczeń przed nagrzewaniem, a zimą zapobiega uciekaniu ciepła na zewnątrz. Zapewnia w ten sposób w 100% ochronę termiczną. Dodatkowo odbija światło, dając w ten sposób pół lustrzany efekt, co zapewnia dużą prywatność w mieszkaniu, przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, co w zwykłym przeszkleniu jest niemożliwe.

W drzwiach zewnętrznych sprawdzi się także szkło hartowane. Jej największą zaletą jest wytrzymałość i odporność na rozpryskiwanie oraz rozbicie. Dodatkowo daje świetną izolację cieplną, a także hałasu. Dzięki temu, że jest odporna na uszkodzenia, możemy czuć się w pełni bezpieczni w zaciszu naszego mieszkania.

Szyba Priva-Lite – czyli szkło ze zmienną przeziernością

Takiego typu szkło jest bardzo aktywne, a co za tym idzie, bardzo szybko przechodzi ze stanu nieprzeziernego do przeziernego. W jaki sposób? Wystarczy jedno proste kliknięcie, aby przenieść się do dyskretnej przestrzeni, jednocześnie nie blokując przepuszczalności światła zewnętrznego. Szyba Priva-Lite to szkło laminowane, które w stanie nie przezierności wygląda naturalnie i jest matowe, a podczas dopływu prądu, kryształy uporządkowują się, co prowadzi do przezierności szyby. Tego typu modele nadają się nie tylko jak przeszklenie skrzydła drzwiowego, ale także jako wewnętrzne ścianki działowe, przeszklenie okien, a także szkło fasadowe.

Niezależnie od tego, na który rodzaj szyby do drzwi zewnętrznych się zdecydujemy, musi być to nasz indywidualny wybór. Warto jednak zasięgnąć opinii specjalistów, którzy w każdym stopniu doradzą, lub wytłumaczą różnice pomiędzy konkretnymi modelami przeszklenia.