Pergole ogrodowe. Różnice między zadaszeniem lamelowym a tkaninowym. Które wybrać?

Pergole ogrodowe są popularnym rozwiązaniem, często stosowanym przez osoby posiadające domy jednorodzinne lub właścicieli restauracji czy kawiarni. Produkty te nie tylko wzbogacają estetykę danej posesji, ale również pełnią funkcję ochronną. Przed zakupem tej konstrukcji, warto zastanowić się, jaki jej model będzie odpowiedni.

Pergola ogrodowa to świetny pomysł, jeśli posiadasz na swojej posesji taras lub miejsce, które można przeznaczyć na strefę wypoczynkową. To trwała konstrukcja, która może być wykonana z drewna lub metalu. Można ją łatwo dopasować do estetyki ogrodu lub nieruchomości. Poszukując tego rodzaju wyrobów, warto zajrzeć na stronę internetową znanej i cenionej firmy Solaro. W ofercie tego producenta można znaleźć, między innymi takie produkty, jak wysokiej jakości pergola ogrodowa. Należy doprecyzować swoje potrzeby, ponieważ marka ta proponuje klientom zarówno zadaszenie lamelowe, jak i tkaninowe. Te dwa rozwiązania mają swoje odmienne zalety, które powinno się poznać przed dokonaniem zakupu wybranego produktu. Trzeba ponadto pamiętać, że znaczenie ma nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność tej konstrukcji. Nowoczesne pergole ogrodowe powstają na podstawie innowacyjne projekty i są wykonane z wyjątkowo trwałych materiałów, a dodatkowo wyposażone w specjalne rozwiązania technologiczne, ułatwiające i uprzyjemniające z nich korzystanie.

Czym różni się pergola lamelowa od tkaninowej?

Planując zakup pergoli ogrodowej, warto dowiedzieć się, na czym polega różnica między pergolą lamelową a tkaninową. Oferowane przez markę Solaro zadaszenie lamelowe to konstrukcja wykonana z odpornego na działanie różnych czynników atmosferycznych aluminium. To, co je wyróżnia, to pokrycie dachu w postaci ruchomych, aluminiowych paneli. Rozwiązanie to zapewnia pełny komfort korzystania z pergoli o każdej porze roku i sprawia, że staje się ona, jeśli jest na tarasie, praktycznym przedłużeniem powierzchni mieszkalnej danego domu. Konstrukcja ta może być uzupełniona dodatkowymi przeszkleniami, shuttersami i innymi akcesoriami, a także oświetleniem led. Położenie paneli jest obsługiwane z pomocą systemu automatycznego, reagującego na warunki pogodowe, w tym natężenie promieniowania słonecznego. Zadaszenie tkaninowe, zamiast paneli aluminiowych, posiada pokrycie z solidnego materiału, który może być automatycznie zwijany lub rozwijany w miarę potrzeb. Warto zaznaczyć, że konstrukcja każdej ze wspomnianych pergoli, wyposażona jest w system odprowadzania wody deszczowej i pełną automatykę obsługi. Produkty te mają trzecią, najwyższą klasę wiatrową i 7-metrowy wysięg. Mogą być również montowane obok siebie na danej posesji.

Jakie rozwiązanie - lamelowe czy tkaninowe - jest lepsze?

Zadaszenie lamelowe zapewnia lepszą ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Tego rodzaju pergola ogrodowa wykonana jest z wyjątkowo odpornych na korozję oraz obciążenie materiałów i zaprojektowana tak, aby mogła wytrzymać, nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne. Produkt ten poprawia nie tylko estetykę ogrodu czy przydomowej posesji, ale również stanowi rewelacyjną ochronę przed słońcem. Lepiej blokuje również dostęp deszczu, zapewniając komfortową przestrzeń do wypoczynku na zewnątrz domu. Dodatkowo pergola ogrodowa lamelowa jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia spowodowane wiatrem, w porównaniu do tej pokrytej tkaniną, co czyni ją niezawodną w przypadku ekstremalnych zmian pogody. Zadaszenie tkaninowe ma również swoje zalety. Łatwiej można je wkomponować w wybrany design ogrodowy, ponieważ tkaninę można dowolnie zmieniać według upodobań kolorystycznych. Ponadto jest to lżejsza konstrukcja, znacznie łatwiejsza w montażu i bardziej wygodna w użytkowaniu latem, ponieważ jest przewiewna. Gorzej natomiast znosi działanie deszczu czy wiatru. Warto zaznaczyć, że pokrycie lamelowe pergoli jest mniej wymagające pod względem konserwacji i czyszczenia.

Jakie są główne cechy pergoli oferowanych przez firmę Solaro?

Renomowana firma Solaro to producent działający na terenie Warszawy i okolic, wyróżniający się wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu, między innymi takich rozwiązań, jak pergola ogrodowa. Konstrukcje tej marki znane są ze swojej wyjątkowej wytrzymałości na działanie różnych, nawet ekstremalnych czynników zewnętrznych. Przystosowane są już w fazie projektu, na powiewy bardzo silnego wiatru, dlatego mają najwyższą wytrzymałość na jego uderzenia, dochodzące nawet do 48 km/s. Producent ten tworzy innowacyjne rozwiązania, które wyróżnia w pełni zautomatyzowana obsługa, zapewniająca komfort użytkowania. To również niezwykle estetyczne produkty, które są wytwarzane aż w 200 rodzajach kolorów, co sprawia, że można je dopasować do każdego designu ogrodowego. Są wytwarzane z aluminium, drewna, więc świetnie wpisują się zarówno w aranżacje nowoczesne, jak i klasyczne otoczenia. Montaż pergoli ogrodowych, polecanych przez markę Solaro, nie jest problematyczny i odbywa się w bardzo krótkim czasie, co pozwala na radość korzystania z nich, bez długiego oczekiwania na ich powstanie.

Wybór pomiędzy zadaszeniem lamelowym a tkaninowym zależy od Twoich osobistych preferencji i konkretnych potrzeb Twojego ogrodu lub posesji przydomowej. Podjęcie świadomej decyzji, warunkuje także znajomość oferowanego przez producenta asortymentu tych produktów.