Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści zatrzymani przez grodziską policję
W miniony weekend grodziscy policjanci przeprowadzili akcję "Trzeźwy kierowca", która po raz kolejny uwidoczniła problem nietrzeźwych użytkowników dróg. W ciągu dwóch dni zatrzymano aż siedem osób, które prowadziły pojazdy pod wpływem alkoholu. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i eliminację potencjalnych zagrożeń.
  1. Akcja "Trzeźwy kierowca" wykazała problem nietrzeźwych kierowców.
  2. Zatrzymano czterech kierowców i trzech rowerzystów.
  3. Policjanci będą kontynuować wzmożone kontrole.
  4. Apel do mieszkańców o zgłaszanie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego regularnie kontrolują trzeźwość kierujących pojazdami w ramach codziennych zadań służbowych. Podczas ostatniego weekendu, w ramach działań "Trzeźwy kierowca 2024", funkcjonariusze przeprowadzili wzmożone kontrole, które zaowocowały zatrzymaniem czterech kierowców samochodów oraz trzech rowerzystów, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

W sobotę w Piotrkowicach zatrzymano kierowcę skody, który miał prawie promil alkoholu w organizmie. Niedzielne kontrole zakończyły się zatrzymaniem w Śiestrzeni kierowcy audi w stanie upojenia alkoholowego, kierującego bmw w Milanówku z ponad 1,5 promila alkoholu oraz kierowcy seata w Żabiej Woli w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, po kontrolach w Baranowie i Radoniach, funkcjonariusze nałożyli mandaty karne i zakazali dalszej jazdy rowerem trzem mężczyznom, których badanie także wykazało obecność alkoholu w organizmie.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego podkreślają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działania takie jak "Trzeźwy kierowca" mają na celu eliminację tych niebezpiecznych zachowań i zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

Funkcjonariusze zapowiadają kontynuację wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców w najbliższych tygodniach. Apelują również do mieszkańców o rozwagę oraz zgłaszanie wszelkich podejrzanych i niebezpiecznych zachowań na drodze, aby mogli oni szybko interweniować i zapobiec potencjalnym tragediom.

Pamiętaj! Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu! Pijany nie prowadzi! Nietrzeźwy kierowca naraża się na odpowiedzialność karną, finansową, ale przede wszystkim może mieć na sumieniu czyjeś niewinne życie.


KPP Grodzisk