Złote Gody w Starym Kinie - trzynaście par świętowało w Milanówku

W sali Starego Kina panowała ciepła, rodzinna atmosfera – rozmowy, uściski i drobne upominki przeplatały się ze wspomnieniami. W Milanówku świętowano pary, które przez pół wieku budowały swoje życie razem. Uroczystość miała charakter zarówno oficjalny, jak i bardzo osobisty, co podkreślało wagę jubileuszu.
- Wspomnienia i oficjalne wyróżnienia w Starym Kinie
- Milanówek widzi wartość trwałych związków
Wspomnienia i oficjalne wyróżnienia w Starym Kinie
W Starym Kinie zebrały się osoby, które obchodzą jubileusz 50 lat małżeństwa. Uroczystość była kameralna, skupiona na podziękowaniu i docenieniu codziennych wysiłków par. Elementy ceremonii można podsumować tak:
- nagrodzonych zostało 13 par;
- małżeństwom przyznano Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie;
- dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Burmistrz Miasta Milanówka Artur Niedziński;
- jubilaci otrzymali ponadto kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Scena była prosta, bez nadmiernej pompy – najważniejsze okazały się historie towarzyszące parom: wspomnienia codziennych obowiązków, radości i wyzwań, które prowadziły do tego momentu.
Milanówek widzi wartość trwałych związków
Uroczystości tego typu przypominają, że jubileusze mają nie tylko wymiar symboliczny, lecz i społeczny. Wręczenie odznaczeń z ramienia państwa oraz gesty ze strony miasta to sygnał, że miasto dostrzega i docenia długotrwałe relacje. Dla rodzin i sąsiadów to też okazja, by spotkać się i porozmawiać o codziennym życiu — o tym, co przez lata scalało związki.
Takie wydarzenia pokazują także praktyczny aspekt życia miasta: miejsca kultury, jak Stare Kino, pełnią rolę sal nie tylko rozrywkowych, ale i integracyjnych, gdzie celebrowane są najważniejsze prywatne jubileusze. Na koniec organizatorzy i władze złożyły jubilatom życzenia zdrowia, spokoju i dalszych wspólnych lat.
na podstawie: UM Milanówek.
Ostatnie Artykuły

Przerwa w wodzie w Adamowiźnie. Ulica Wilcza z czasowym wyłączeniem

Klub Kadr w Grodzisku Mazowieckim - młodzi nauczą się ożywiać zdjęcia

W Milanówku o smogu i kosztach ogrzewania padną konkretne odpowiedzi

WKD zwalnia na odcinku do Podkowy. Pasażerów czekają autobusy zastępcze

W Grodzisku Mazowieckim padł plan na zawody przyszłości

Setne urodziny w Milanówku. Pani Zofia przyjęła życzenia od burmistrza

Smyczki i elektronika zabrzmią razem w Willi Waleria

Dziesiąta STO-noga wraca do Milanówka – ruszą biegacze i marszowcy

Szkody po przymrozkach można zgłaszać w Grodzisku Mazowieckim

Dzieci ruszą W Morze i W Góry - Grodzisk szykuje plastyczną wyprawę

Tablica i wystawa przypominają o Pileckim w Milanówku

Miliony na drogi i szkoły. W powiecie przybywa nowych rozwiązań

Onkolife w Grodzisku - fizjoterapia i wsparcie bez skrępowania

