Działania grodziskich kryminalnych zakończyły się zatrzymaniem 30-latki po zgłoszeniu kradzieży w jednej z drogerii w mieście. Funkcjonariusze szybko ustalili, że to mieszkanka sąsiedniego powiatu zabierała drogie perfumy z tego samego sklepu. Kobieta usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Policjanci sprawdzają, czy ta sama osoba nie dokonała większej liczby podobnych przestępstw w innych miejscach.

Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży artykułów z jednej z miejscowych drogerii działania wykrywcze rozpoczęli grodziscy kryminalni. Podczas prowadzonych ustaleń policjanci szybko wytypowali kobietę, która mogła dokonać tych przestępstw. Tuż po 6.00 rano funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres w sąsiednim powiecie, gdzie zatrzymali 30-latkę.

Zebrane przez policjantów materiały potwierdziły, że zatrzymana brała udział w dwóch kradzieżach perfum w tym samym sklepie. Wartość zabranych przez nią artykułów została wyceniona na ponad 2 tysiące złotych. Kobieta usłyszała dwa zarzuty karne. Za kradzieże grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają jeszcze, czy 30-latka nie ma na sumieniu także większej liczby podobnych przestępstw w innych sklepach.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

 

asp.sztab. Katarzyna Zych/mw