Grodziscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzieże w miejscu pracy. Policjanci ustalili, że mężczyzna sześciokrotnie zabierał przewożone do firmy towary. Łączna wartość strat wyniosła około 22 tysięcy złotych. W samochodzie podejrzanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w domu opakowania po skradzionych przedmiotach. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów karnych. Przyznał się do dokonywania kradzieży i dobrowolnie poddał karze za te przestępstwa.

Po zgłoszeniu podejrzenia kradzieży w jednej z miejscowych firm, grodziscy policjanci natychmiast rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Gdy tylko kryminalni potwierdzili, że o dokonywanie tych przestępstw podejrzany jest jeden z pracowników, zatrzymali go. W przeszukanym samochodzie 29-latka funkcjonariusze znaleźli porcję marihuany, a w domu puste opakowania po produktach, które zginęły w jego miejscu pracy.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci ustalili, że zatrzymany w tym roku mógł dokonać sześciu kradzieży towaru, który przewoził do zakładu pracy. Wartość skradzionych elektronarzędzi i artykułów sportowych została wyceniona przez właściciela na około 22 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży mienia i posiadania środków odurzających. Przyznał się do dokonania tych przestępstw i dobrowolnie poddał karze w postaci wykonywania prac społecznych.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych/e.b.