Kalkulator OC - sprawdź, dlaczego warto jest z niego korzystać

Możliwe, że przed nami wybór nowej oferty polisy OC dla naszego samochodu. Aby porównać dostępne na rynku możliwości, nie musimy już samodzielnie analizować każdej z nich. Nie jest koniecznie nawet wychodzenie z domu ani rozmawianie z agentem ubezpieczeniowym. Wystarczy, że skorzystam z darmowego kalkulatora OC, czyli formularza online, który pozwala kalkulować cenę polis na podstawie informacji o aucie i samym kierowcy. Zobaczmy, dlaczego warto jest z nich korzystać.

Kalkulacja OC to wygodne rozwiązanie

Kalkulacja OC jeszcze nigdy nie była tak prosta. Wystarczy zaledwie urządzenie z dostępem do Internetu, dowód rejestracyjny, prawo jazdy, informacje o przebiegu pojazdu oraz ostatniej polisie komunikacyjnej. Tylko tyle jest nam potrzebne, aby rozpocząć poszukiwanie polisy OC za pomocą takiego kalkulatora. Można tego dokonać w każdej chwili, z każdego miejsca na świecie. To bardzo duże udogodnienie, zwłaszcza jeśli termin zakupu nowego świadczenia zbliża się nieubłaganie, a my pracujemy w godzinach otwarcia placówek ubezpieczeniowych.

Kalkulacja OC a oszczędność pieniędzy

Różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi ofertami firm ubezpieczeniowych mogą być naprawdę wysokie. Dzięki funkcjonowaniu w XXI wieku jesteśmy już w stanie powierzyć sieci analizę wszelkich interesujących nas ofert. Dzięki kalkulatorom składki OC możemy dotrzeć do oferty tańszej nawet o połowę od świadczenia, które wybralibyśmy bez dokonywania takiego porównania. Jeśli zdecydujemy się na wybór danej polisy możemy spodziewać się także atrakcyjnych zniżek. To istotna informacja dla wszystkich, którzy poszukują oszczędności. Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują także ciekawe promocje w ramach takich zakupów. Dzięki temu wybór najtańszej oferty jest naprawdę prosty.

Jak wypełnić formularz kalkulatora OC?

Zanim zaczniemy uzupełniać formularz kalkulatora OC warto pamiętać, aby wprowadzać tylko prawdziwe dane. Jeśli wpiszemy fałszywe imię, nazwisko bądź numer PESEL, przedstawione za pomocą narzędzia oferty mogą być niedokładne, a finalna składka może okazać się inna od prezentowanej. Jeżeli zdecydujemy się nie podawać numeru rejestracyjnego pojazdu możliwe jest, że nie zobaczymy ofert proponowanych przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe. Nasze dane nie będą udostępniane osobom trzecim i są zachowywane tylko do informacji firm.

Dobrze jest podać jak najwięcej danych dotyczących samego auta. W ich skład wejdzie rok produkcji, marka oraz model, ilość przejechanych kilometrów oraz przybliżone użytkowanie auta. Nasze dane muszą z kolei zawierać imię oraz nazwisko, datę urodzenia, stan cywilny czy liczbę dzieci.