Właściwe przygotowanie pojazdu do sezonu zimowego jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszego innych uczestników ruchu drogowego. Szczególnie wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera stopni.

Dlaczego wymiana opon jest taka ważna?  Opony zimowe wykonane są z miękkiej mieszanki gumy, co sprawia, że lepiej trzymają się mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a nawet lodu. Natomiast opona letnia, w czasie zimy,  staje się zbyt twarda, przez co drastycznie maleje jej przyczepność z podłożem i znacznie wydłuża się droga hamowania.

Ogromny wpływ na przyczepność opony zimowej, ma także jej zupełnie inny kształt i rodzaj bieżnika, którego większa głębokość oraz specjalne kanały i rowki lepiej i szybciej odprowadzają wodę, błoto i śnieg. Nawet, gdy zima jest łagodna, to odpowiednie opony pomogą uniknąć niebezpiecznych poślizgów oraz znacznie skrócą naszą drogę hamowania, co poprawia bezpieczeństwo podróży.

Stan techniczny opony ma również duży wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. Przypominamy, że opony na których widać pęknięcia, odkształcenia oraz nadmierne zużycie bieżnika poniżej 1, 6 mm kwalifikują się do wymiany!

 

 

Pamiętajmy, że wymiana opon nie jest obowiązkowa,
ale opona zimowa zwiększa nasze bezpieczeństwo i skraca długość drogi hamowania !!!