Outsourcing IT, wynajem programistów w Grodzisku Mazowieckim i okolicach — lista

Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu IT, rozwiązania informatyczne są obowiązkowe, jeśli zależy im na dobrze prosperującym, nowoczesnym biznesie. Część przedsiębiorców zatrudnia własnych informatyków i otwiera dział, inni wolą skorzystać z usług outsourcingowych. Na czym one dokładnie polegają i gdzie najlepiej wynająć programistę w Grodzisku Mazowieckim przeczytacie w poniższym artykule.

Czym jest outsourcing IT?

Dziś mało które przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na osobny dział informatyczny w swojej firmie. Coraz częstszym rozwiązaniem jest outsourcing usług informatycznych. Na czym to dokładnie polega?

Przedsiębiorca zatrudnia zewnętrzną firmę, by powierzyć jej określone zadania, jak np. budowa strony internetowej, aplikacji, dbanie o serwery w firmie. Firmy outsourcingowej skupiają się na profesjonalnym helpdesku, administracji stron oraz serwisowaniu IT.

Jakiego programistę wynająć w Grodzisku Mazowieckim?

Postanowiliśmy przejrzeć oferty lokalnych firm, które świadczą usługi informatyczne na terenie województwa mazowieckiego. Zależało nam na aspekcie lokalnym, by, jak najwięcej firm pochodziło z Grodziska Mazowieckiego, co okazało się… trudne, ponieważ firm IT w naszym mieście nie ma tak dużo.

Firma informatyczna IT Touch ze stolicy

Outsourcing IT świadczy warszawska firma IT Touch, która działa na rynku od 2011 roku. Z usług informatycznych tej firmy mogą skorzystać osoby z całego świata! Firma posiada swoje oddziały w Niemczech, Austrii, Limanie, Omanie i Katarze. To software house, który pracuje w JAVA. Prowadzą usługi outsourcingu informatycznego, specjalizują się w transformacji cyfrowej aplikacji, rozwiązaniach Customer App, CRM, ECM, w integracji systemowej i wsparciu DevOps. Projektują systemy informatyczne na zamówienie, mogą także przeprowadzić testy manualne i automatyczne oprogramowania na zlecenie klienta.

LifeSoft z Grodziska Mazowieckiego

LikeSoft to firma z Grodziska Mazowieckiego, w 2014 roku zostali laureatem nagrody “Liderzy IT” za produkt DEDAL. Na rynku działają od 11 lat, a siedziba firmy znajduje się przy ulicy 11 Listopada 28. LikeSoft oferuje outsourcing IT i usługi informatyczne, w dużej mierze skupiają się na tworzeniu oprogramowania i jego rozwoju, wsparciu IT, pomoc przy stronach i sklepach internetowych i tworzeniu grafik, jednak ich oferta jest znacznie bogatsza, wystarczy spojrzeć na ich stronę WWW.

Asis firma informatyczna z Milanówka

Asis to firma, która świadczy usługi informatyczne dla firm i osób prywatnych na terenie Milanówka, Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego i w innych okolicznych miastach. Klientom prywatnym oferują instalację systemów operacyjnych, naprawę sprzętu komputerowego. Zakres usług dla klienta biznesowego jest znacznie większy, w ofercie znajduje się administracja sieciami, serwerami czy bazami danych, rozbudowa sieci komputerowych czy dostawa sprzętu komputerowego i materiałów eksploatacyjnych.

W Grodzisku Mazowieckim nie ma zbyt wiele firm, które zajmują się outsourcingiem IT, takie firmy można znaleźć głównie w stolicy. Nie chcieliśmy ich wszystkich umieszczać na liście, bo wtedy nie miałaby ona końca. Jeśli jednak ktoś nie jest przekonany do wyżej wymienionych firm, może sprawdzić także oferty takich firm jak: Uni-com, IT Omega, Ether IT, RavNet, HENWAR, ESKOM.

Dlaczego warto wybrać outsourcing IT?

Zatrudnienie firmy outsourcingowej, która dostarcza usługi informatyczne to oszczędność dla przedsiębiorcy. Wynajęcie programisty często jest tańsze niż jego zatrudnienie, ponieważ umowa zwykle zawierana jest jako B2B, a przedsiębiorca nie musi wtedy ponosić kosztów pracowniczych. Z outsourcingu IT korzystają także firmy, które posiadają własny dział informatyczny, ale potrzebują go odciążyć z nadmiaru pracy, to częsta praktyka w szczytach sezonu w danej dziedzinie.