Teneryfa zimą

Wakacje raczej kojarzą nam się z porą letnią. Jednak czy nie wspaniale byłoby wygrzewać się na słońcu w zimowym miesiącu? Egzotyczne kraje raczej kojarzą nam się z wysokim kosztem urlopu, jednak istnieje miejsce nie tak bardzo oddalone od naszego kontynentu, gdzie cały rok świeci słońce. Co więcej, ceny lotów są przystępne w porównaniu z egzotycznymi kierunkami. Mowa tu o wyspach kanaryjskich, a dokładniej Teneryfie, która jest najbardziej zróżnicowaną krajobrazowo wyspą z archipelagu.

Pogoda na Teneryfie, jest słoneczna przez cały rok, a zimą temperatura nadal utrzymuje się po dwadzieścia kilka stopni, a więc spokojnie możecie korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie umożliwia nam wyspa. Daje ona nam wiele możliwości; wycieczki fakultatywne, parki rozrywki w tym najokazalszy park wodny Siam w Europie, rejsy na delfiny i wieloryby, na której Atrakcyjna Teneryfa daje gwarancję spotkania, quady, sporty ekstremalne i wiele innych. Na wszystkie te atrakcje sezon trwa cały rok! A dlaczego akurat zima jest wyjątkowa na Teneryfie?

Na pewno zadowalający jest fakt, że z zachmurzonego kraju po przylocie wita nas słońce, jednak to nie koniec plusów. Ze względu na wilgotność występującą w tym okresie, zima szczyci się przepięknie zazielenioną szatą roślinną. Latem to głównie północ jest zielona, a południe nieco pustynne. Zimą południe niemal dorównuje północy! Góry i wąwozy przykrywa zielona szata, kwiaty i rośliny urodziwie kwitną, a powietrze jest rześkie i świeże. Klimat przypomina nam raczej piękną, bardzo ciepłą wiosnę! Jednak niech nie zmyli Was słowo wiosna, jako że Teneryfa leży blisko Afryki, słońce nadal jest mocne. Jeśli lubisz plażować, wrócisz z piękną złotą opalenizną!