Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

W Chorwacji jest w czym wybierać wśród oferty czarterowanych jachtów. Jeśli chcesz poczuć wiatr na twarzy i w żaglach, umożliwi Ci to jeden ze 150 armatorów, którzy dysponują prawie czterema tysiącami różnego rodzaju jachtów.

Siatka jachtów w Chorwacji jest gęsta i praktycznie w każdym większym mieście można zacumować do mariny (przystani) lub wynająć jacht. To sprawia, że Chorwacja od lat wygrywa w rankingach na najlepszy kraj z jachtami na świecie. Dlaczego żeglarze decydują się na przygodę właśnie w niej?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o przepięknej naturze. Adriatyk jest morzem, w którym woda należy do czystych oraz przejrzystych dzięki żwirowym plażom i skalistym brzegom. Chorwacja nie ucierpiała w konfliktach zbrojnych na tyle, żeby mówić o znacznym zniszczeniu zabytków, dlatego z pokładu jachtu można zwiedzać malownicze miejscowości, których historia sięga nawet czasów starożytnych jak w przypadku zbudowanego przez Rzymian Splitu. Nie trzeba zwiedzać skądinąd pięknego Dubrownika, żeby zachwycić się tym krajem - wystarczy spacer po np. Rovinji. Dubrownik i Split są obowiązkowym punktem na mapie miłośników kultury, ponieważ to w nich najczęściej są organizowane festiwale i inne wydarzenia kulturowe. Żeglarz może zakochać się w Chorwacji dzięki jej urozmaiconej linii brzegowej, z zatoczkami, archipelagami, które ciągną się przez 6000 km.

Chorwacja, co musisz o niej wiedzieć

Jeśli jednak nie lubi się wycieczek po starych częściach miast, zawsze można podziwiać np. wodospady w Parku Narodowym Krka czy osiemnastu innych parkach krajobrazowych oraz narodowych. Chorwacja kusi nie tylko kuchnią, przyrodą, wciąż żywą historią, jest także dość tania w porównaniu z innymi krajami południowej Europy oraz można do niej łatwo trafić własnym pojazdem lub np. lotem samolotem z przesiadką z Niemiec. Do pozycji Chorwacji w rankingach czarteru przyczyniają się nie tylko warunki przyrodnicze, lecz również techniczne, ponieważ dostępne mapy są świetne oznakowane, co wiąże się z tym, że pływanie po wodach Chorwacji nie jest zadaniem szczególnie niebezpiecznym. Rejsy jachtami są fantastyczną okazją do integracji rodzinnej, ale także np. firmowej. Jak podkreślają żeglarze, uczą ważnej umiejętności pracy w grupie i samodyscypliny.

Słońca, którego nigdy za wiele

Chorwacja jak przystało na kraj klimatu śródziemnomorskiego, dostarcza żeglarzom i innym bardzo dużo witaminy D z promieni słonecznych. Sezon na czarter trwa nieprzerwanie od maja do listopada, kiedy wiatr bora już nie miesza szyków podczas sterowania jachtu. Od lipca do sierpnia od ciepła, jakie panuje na lądzie, można uciec na jacht. Grzechem jest nie kąpać się w takiej wodzie, której temperatura wynosi przyjemne 25°C. Żeglarze mogą wtedy odczuć wpływ wiatru mistralu, który wieje z różnym natężeniem przez cały dzień od mniej więcej 10:00 rano. Nie jest to silny wiatr, maksymalnie osiąga 5 stopni w skali Beauforta.

Więcej informacji

Zobacz czarter jachtu Chorwacja z SevenSeas.pl - dowiedz się więcej o czarterze jachtów