Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Żaluzje zewnętrzne posiadają szereg właściwości, które w znacznym stopniu podnoszą standard życia w pomieszczeniach wyposażonych w tego rodzaju zasłony. Zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkowników budynku, skutecznie uniemożliwiając potencjalnym włamywaczom dostanie się do środka. Poza tym, latem chronią pomieszczenia przed upałami, zimą przed mrozem i… zawsze przed hałasem. Rolety okienne zewnętrzne pełnią również funkcję estetyczną, stanowiąc tym samym ciekawą ozdobę fasad budynków w nie wyposażonych.

Czym są żaluzje i rolety?

Żaluzje i rolety to nic innego, jak system zasłonowy montowany zarówno po zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie okien. Dzięki szerokiej gamie swoich właściwości, swoje zastosowanie znajduje on zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i użytkowej. Wyróżniamy cztery główne rodzaje rolet zewnętrznych. Zaliczają się do nich:

 • Naokienne
 • Podtynkowe
 • Natynkowe
 • RKS

Każda z wyżej wymienionych pozycji posiada swoje wady, zalety oraz okoliczności, w których sprawdza się najlepiej. Co się zaś tyczy budowy żaluzji fasadowych, jest ona bardzo prosta i prezentuje się następująco:

 • obudowa (skrzynka rolety oraz jej prowadnice)
 • napęd manualny (pasek do przeciągania) lub elektryczny (pilot i/oraz połączenie z komputerem, telefonem lub tabletem)
 • pancerz rolety (listewki połączone ze sobą)

Zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym obecnie pod wieloma względami rodzajem zasłon elewacyjnych są rolety antywłamaniowe. Wyróżniają się one wieloma atrybutami, które czynią z nich topowy wybór.

Zasłony nie sprowadzają się do sztywno wytyczonych schematów. Dobrym tego przykładem są okiennice zwane „shutters”. Stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rolet zewnętrznych i powinny o nich pomyśleć osoby lubujące się w nieco mniej popularnych rozwiązaniach. Ponadto, shutters cenami często zachęcają jeszcze bardziej do zaufania im, więc warto dać im szansę.Poznaj cztery zalety zewnętrznych rolet okiennych, które pomogą Ci poczuć się lepiej we własnym domu.

4 zalety, przez które na cenę rolet zewnętrznych spojrzysz inaczej

Ceny rolet zewnętrznych są zróżnicowane, jak w wielu innych przypadkach. Tu jednak, do dogłębnej analizie, okazać może się, że są śmiesznie niskie w porównaniu do tego, co oferują. Zasłony zewnętrzne są bowiem wielce niedocenianym elementem wyposażenia budynków. Oto cztery powody, dla których warto im zaufać:

 • Chronią przed upałami – kiedy w okresie letnim upały są nie do zniesienia, zewnętrzne rolety okienne okazują się być nieocenione. Zmniejszają one bowiem temperatuję panującą wewnętrz pomieszczenia oraz odcinają dopływ nadprogramowej ilości promieni słonecznych.
 • Chronią przed mrozem – zimową porą rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło w budynku, stanowiąc tym samym doskonały system oszczędzania energii. Jak? To proste. Między oknem a pancerzem rolety wytwarza się poduszka powietrzna, która stanowi dodatkową warstwę izolacyjną „uszczelniającą” okno i utrudniającą ciepłemu powietrzu wydostawanie się z budynku. Warto wiedzieć, że samymi oknami wyodstaje się z budynku około 15-25% procent ciepła. Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania o około 30%!
 • Chronią przed hałasem – jest to atrybut szczególnie pożądany przez mieszkańców okolic narażonych na duży poziom hałasu dobiegający zza okien, na przykład miast lub sąsiedztw zatłoczonych dróg, przejazdów kolejowych lub fabryk. Każdy, kto uważa, że więcej ciszy i spokoju byłoby fajnym prezentem, powinien wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć szukać odpowiednich zasłon dla siebie.
 • Chronią przed włamywaczami – to chyba największa zaleta. Masa czujników, systemów oraz blokad stosowanych w nowoczesnych zasłonach sprawia, że cena rolet antywłamaniowych nie powinna grać żadnej roli. W końcu chodzi o bezpieczeństwo.