Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grodzisk Mazowiecki

Olbrzymie hale produkcyjne, markety czy galerie handlowe nie mogą być sprzątane za pośrednictwem tradycyjnych, manualnych metod. W tym celu stosuje się nowoczesny, zautomatyzowany sprzęt. Świetną propozycją dla takich obiektów jest zamiatarka samojezdna przystosowana do zamiatania oraz zbierania śmieci z powierzchni nawet kilku tysięcy m2. Czym charakteryzuje się taki sprzęt? W jaki sposób możemy wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?

Czym odznacza się profesjonalny sprzęt czyszczący?

Tego typu urządzenia są produkowane z myślą o większej efektywności wszelkich czynności czyszczących. Wyróżniamy bardzo małe, przenośne zamiatarki i szorowarki, aż po wielkie maszyny przemysłowe przystosowane do potrzeb największych obiektów.

Domeną sprzątania z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu jest wygoda oraz wysoka wydajność. W zależności od wybranej zamiatarki będziemy mogli oczyścić teren od kilkuset do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych w ciągu jednej godziny. Bardzo ważnym kryterium jest również wyposażenie sprzętu w uniwersalne systemy, które pozwalają oddelegować maszynę do różnych czynności związanych z konserwacją powierzchni płaskich.

W jaki sposób działa zamiatarka samojezdna?

Specyfikę pracy tej maszyny możemy przybliżyć na przykładzie tradycyjnej kosiarki wyposażonej w napęd. Posiada ona uchwyt, który umożliwia dostosowanie prędkości i ułatwia jej pchanie. Na podobnej zasadzie działa zamiatarka samojezdna. To ciężka maszyna, której masa często przekracza 100 kilogramów. W związku z tym, nawet najsilniejszy operator nie byłby w stanie obsłużyć takiego sprzętu wyłącznie siłą swoich mięśni. Dlatego też, nawet szorowarka ręczna posiada własny napęd.

Do dyspozycji klientów pozostaje napęd elektryczny oraz spalinowy. Częstszym wyborem jest cicha i czysta zamiatarka elektryczna, która może pracować w otoczeniu wielu ludzi, a także w miejscach, gdzie składowane jest jedzenie. Z kolei maszyny z napędem spalinowym częściej wykorzystywane są do powierzchni otwartych, a także dużych i przestronnych hal przemysłowych z dobrą wentylacją. Napęd maszyny sprawia, że operator jest w stanie bez trudu manewrować maszyną nawet w ciaśniejszych zakamarkach.

Co powinniśmy uwzględnić przed zakupem?

Podstawowym kryterium wyboru są gabaryty wybranego sprzętu. Od nich zależy szerokość oraz średnica zastosowanych układów czyszczących. Zamiatarka samojezdna posiada dużą ssawę, która usuwa zabrudzenia sypkie oraz leżące śmieci. Urządzenie może zostać wyposażone także w tarcze szorujące. Wielozadaniowość to ważny atut, którym mogą pochwalić się najbardziej wydajne maszyny sprzątające. Od gabarytów urządzenia zależy także jej wydajność. Najlepsza zamiatarka samojezdna w ciągu jednej godziny jest w stanie obsłużyć nawet ponad 4300 m2.

Gdzie możemy pozyskać profesjonalne zamiatarki?

Najwygodniejszą opcją są oczywiście zakupy przez Internet. Zamówienie możemy złożyć na stronie uznanego dostawcy, firmy Hako, która proponuje nam sprzęt od najlepszych producentów. Zakupione maszyny podlegają długoletniej gwarancji oraz serwisowi. Przed zakupem możemy skonsultować się z pracownikiem, który chętnie doradzi nam wybór odpowiedniej maszyny. Pamiętajmy, że prawidłowo dobrane zamiatarki samojezdne są w stanie znacznie zmniejszyć koszty związane ze sprzątaniem dużych powierzchni płaskich. A zatem, to opłacalna inwestycja na lata.

Nowoczesny sprzęt do szybkiego i wygodnego sprzątania dużych powierzchni