Dyskobolia Grodzisk - mały klub, który był polską siłą

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski powstał w 1922 roku, jednak jego czasy świetności rozpoczęły się na początku XXI wieku. Wszystko zaczęło się w roku 1993 roku, kiedy w klub zainwestował Zbigniew Drzymała, właściciel firmy Groclin Auto. Kiedy biznesmen zaczął wykładać pieniądze na Dyskobolię, klub występował naprzemiennie w czwartej i trzeciej lidze. W 1996 roku zespół awansował do drugiej ligi, a trzy lata później do ekstraklasy, w której grał aż do roku 2008. Zbigniew Drzymała oficjalnie przejął klub w 2000 roku. Zmieniono wówczas jego nazwę na Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Pieniądze wyłożone na klub przykuwały uwagę znanych z polskich boisk piłkarzy. Coraz lepsza kadra sprawiła, że w 2003 roku Groclin zdobył tytuł wicemistrza Polski, co dało awans do rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA. W dwumeczu pokonali Atlantas Kłajpeda i awansowali do europejskich pucharów. W pierwszej rundzie trafili na berlińską Herthę. Po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu, w rewanżu Groclin wygrał 1:0. Nie mogli w to uwierzyć zarówno kibice w Polsce, jak i sami niemieccy piłkarze. Kolejna runda przyniosła Manchester City. W Anglii padł remis 1:1, a w rewanżu było bez bramek. Dzięki bramce zdobytej na wyjeździe to polski klub awansował do kolejnej rundy. W 1/16 finału gracze z wielkopolski trafili na francuski Bordeaux. Tutaj piłkarze Groclinu okazali się bez szans.W sezonie 2004/05 Dyskobolia po raz kolejny zdobyła wicemistrzostwo Polski. Do tego dołożyli triumf w pucharze Polski, gdzie w finale wygrali z Zagłębiem Lubin. W kolejnych sezonach Groclin grał nieco gorzej. Rok 2007 przyniósł kolejny sukces w postaci pucharu Polski oraz nowo powstałego Pucharu Ekstraklasy.W 2008 roku mocno zadrżały serca kibiców Groclinu Dyskobolia. Zbigniew Drzymała, prezydent Wrocławia i współwłaściciel Śląska Wrocław podpisali przedwstępną umowę o połączeniu dwóch klubów i występy pod nazwą Śląsk Wrocław. Klub miał przejąć tradycję, historię i barwy wrocławian. Negocjacje trwały jednak długo, a ostatecznie z pomysłu fuzji wycofał się prezydent Wrocławia. Zbigniew Drzymała chciał połączyć się później z Pogonią Szczecin, ale negocjacje zostały zerwane. Biznesmen robił co w jego mocy, żeby klub opuścił Grodzisk Wielkopolski. Po rozmowach z włodarzami Polonii Warszawa udało mu się to i latem 2008 roku podpisano wszystkie dokumenty. Klub został przeniesiony do stolicy i występował dalej jako Polonia Warszawa. Po osiemnastu latach od przejęcia Dyskoboli, Groclin jako klub przestał istnieć. Kibice w Grodzisku nigdy nie wybaczyli tego Zbigniewowi Drzymale. Sezon później nowa spółka jako KS Dyskobolia zainaugurowała rozgrywki czwartej ligi. Obecnie zespół jako Nasza Dyskobolia występuje na boiskach piątej ligi.

Jak się później okazało, Zbigniew Drzymała ustawił trzy mecze. Najważniejszym z nich był finał Pucharu Polski z 2005 roku, gdzie Groclin pokonał Zagłębie Lubin, Ponadto chodziło o dwa mecze przeciwko Amice Wronki z 2004 i 2005 roku. W 2021 roku Drzymała został uznany winnym korupcji i sąd skazał go na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.Groclin Dyskobolia na początku tego wieku był wiodącym polskim klubem. Występowali w nim późniejsi reprezentanci Polski tacy jak między innymi Grzegorz Rasiak, Andrzej Niedzielan, czy Sebastian Mila. Została stworzona świetna drużyna, która biła się w Europie z najlepszymi. Jednak brak wiedzy o futbolu Zbigniewa Drzymały, jego chciwość i traktowanie klubu jak biznes sprawiły, że Dyskobolia upadła i do dzisiaj nie może się podnieść

Szukasz legalnych zakładów? Sprawdź https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie. Na tej stronie znajdziesz wiele spotkań, które można obstawiać.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018