Nietypowe mikołajkowe prezenty otrzymały wczoraj dzieci z żabiowolskiego przedszkola. Grodziscy policjanci podczas profilaktycznego spotkania obdarowali je odblaskowymi zawieszkami i przypomnieli jak ważne jest ich noszenie. Nie zabrakło uśmiechów i policyjnych życzeń „Wszystkiego bezpiecznego” na każdy dzień.

Tym razem profilaktyczne spotkanie policjantów z przedszkolakami odbyło się w wyjątkowym terminie. Wczoraj, oprócz mikołajkowych zajęć, dzieci z przedszkola w Żabiej Woli miały okazję dowiedzieć się więcej na temat swojego bezpieczeństwa na drodze.

Policyjny profilaktyk i funkcjonariusz drogówki z grodziskiej komendy przekonywali najmłodszych jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas przemieszczania się po ulicach. Podkreślali wyraźnie, że widoczność na drodze, zwłaszcza jesienią i zimą, chroni przed wypadkami. Policjanci zachęcali do korzystania z odblasków, które dzieci mają już w domu. Na zakończenie spotkań każdy przedszkolak otrzymał kolorową zawieszkę, którą można umieścić na ubraniu.Te bardzo przydatne mikołajkowe prezenty zostały przekazane policjantom przez żabiowolski Urząd Gminy.

Policjanci przypominają, że osoba w ciemnym ubraniu i bez odblasków jest widoczna dla kierowcy dopiero, gdy znajduje się  20 metrów przed pojazdem. Właściwie umieszczony na ubraniu element odblaskowy powoduje, że kierowca zauważy ją już nawet z odległości 150 metrów i ma czas na wykonanie manewru, zapewniającego jej bezpieczeństwo. Zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przestrzegajmy tego obowiązku!

asp.sztab. Katarzyna Zych/rm

  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski
    Policjanci podczas spotkań w przedszkolu
  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski
    Policjanci podczas spotkań w przedszkolu
  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski
    Policjanci podczas spotkań w przedszkolu