Jak silna jest reprezentacja Brazylii?

Reprezentowanie barw narodowych to niezwykła chwila dla każdego profesjonalnego piłkarza. Praktycznie każdy chłopak, który zaczyna kopać piłkę amatorsko, lub półamatorsko - wyobraża sobie siebie samego w barwach narodowej drużyny, na wielkim stadionie przy głośnym dopingu tysięcy kibiców. Niejednokrotnie bywa jednak tak, że dziecięce marzenia się spełniają, a piłkarz taki ma szansę pokazać się na arenie międzynarodowej. Taki scenariusz pojawia się praktycznie w każdym kraju, a amatorzy wyrastają na gwiazdy światowego formatu, tworząc drużynę, która jest w stanie rywalizować praktycznie z każdym. Taką drużyną jest niewątpliwie ekipa Brazylii.

Brazylia, czyli do młodzieży świat należy

Obecna reprezentacja Brazylii złożona jest w dużej mierze właśnie z młodych graczy, którzy dopiero stawiają swoje kroki w tej bogatej historii, jaką niesie za sobą futbol. Wschodzące gwiazdy Realu Madryt, czyli Vinivius Jr. czy Rodrygo to trzon, na którym kreowany jest atak Brazylijskiej ekipy. Choć obaj są graczami stosunkowo młodymi (zarówno Vinicius, jak i Rodrygo mają zaledwie 22 lata) to z uwagi na klub, w jakim występują na co dzień - nie sposób nazwać ich żółtodziobami. Wszak obaj panowie mają na swoim koncie już tryumf w lidze mistrzów, a to dla każdego piłkarza jest spełnieniem najskrytszych marzeń. 

Pozostałe fragmenty układanki wielkiej reprezentacji

Piłka nożna w Brazylii stanowi bardzo ważny trzon kulturalny. Mecz piłkarski to święto, a zarówno kibice, jak i sami piłkarze w tym święcie biorą czynny udział, bawiąc się najlepiej, jak potrafią. Wszak każdy kibic przecież zna obrazki tańczących Brazylijczyków po strzelonych golach, czy po wygranym spotkaniu. Każde spotkanie traktowane jest ze szczególną uwagą, a finezja oraz lekkość, jaką mają w sobie gracze Ameryki Południowej sprawia, że gra w piłkę staje się nie tylko efektywna, ale efektowna. Każdy kibic piłki nożnej na świecie zna przecież takie nazwiska jak Ronaldo, Ronaldinho, czy świętej pamięci już Pele. Cały piłkarski świat ekscytował się ich zagraniami oraz golami, a piłkarze ci na zawsze zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii futbolu. Nie inaczej jest również dzisiaj. Neymar, Richarlison, Gabriel Jesus, czy wspomniani wcześniej VInicius Jr. i Rodrygo to nazwiska klasy światowej, którzy pokazali niejednokrotnie, że reprezentacja Brazylii w piłkę nożną nadal może być wielka.

O reprezentacji Brazylii przeczytasz też tutaj: https://nowosci.com.pl/czym-jeszcze-zaskoczy-nas-reprezentacja-narodowa-brazylii/ar/c2-17421539.

Niespełnione marzenia w Katarze

Mistrzostwa świata w Katarze reprezentacja Brazylii zakończyła w ćwierćfinale, w którym to po rzutach karnych musiała uznać wyższość reprezentacji Chorwacji. Ten mundial był dla Brazylijczyków o tyle szczególny, że czasowo zgrał się z chorobą Pele, a każdy gracz canarinhos zostawiał serce na murawie, aby wygrać puchar właśnie dla tego legendarnego piłkarza. Ta sztuka jednak się nie udała, co nie znaczy, że Brazylia zagrała zły turniej. Wszak niektóre zagrania oraz bramki pozostaną z nami już na zawsze, a radosne tańce czy śpiewy Brazylijczyków na stałe wpisały się w ten radosny okres, jakim niewątpliwie są mistrzostwa świata w piłce nożnej. Zatem jak silna jest reprezentacja Brazylii? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Reprezentacja kanarków ma w swoich szeregach jednych z najlepszych piłkarzy na świecie, jednak w myśl powiedzenia "zawsze znajdzie się większy kozak" - takim kozakiem dla reprezentacji Brazylii była właśnie Chorwacja.