Jazda rowerem bez oświetlenia nie była jedynym powodem zatrzymania 18-latka przez Kierownika Posterunku Policji w Podkowie Leśnej. Policjant szybko zareagował na podejrzane zachowanie rowerzysty podczas legitymowania. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie prawie 12 gramów narkotyków. W najbliższym czasie odpowie za posiadanie środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Kierownik Posterunku Policji w Podkowie Leśnej w czasie nocnej służby przemieszczał się radiowozem w kierunku Grodziska Maz. Przed północą przejeżdzał ulicą Gołebią, gdzie zauważył osobę poruszającą się drogą na nieoświetlonym rowerze. Natychmiast podjął interwencję wobec rowerzysty. Podczas legitymowania i rozmowy na temat stworzonego zagrożenia młody mężczyzna zachowywał się podejrzanie, wyraźnie próbując coś ukryć. W obecności funkcjonariuszy, którzy dojechali na miejsce interwencji, 18-latek został przeszukany. Szybko okazało się, że ma przy sobie opakowanie wypełnione suszem roślinnym.

Przedmiot został zabezpieczony, a ich właściciel zatrzymany. Po badaniu substancji policjanci potwierdzili, że jest to blisko 12 gramów marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii ten czyn zagrożony jest karą nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

asp.sztab. Katarzyna Zych