Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 55-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna wpadł tuż po wejściu na cudzą posesję i podpaleniu zaparkowanej tam łodzi. Swoim bezprawnym działaniem spowodował straty na kwotę 70 tysięcy złotych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru Policji.

Zgłoszenie pożaru na jednej z grodziskich posesji dotarło do policjantów około 20.30. Na miejscu okazało się, że płonie zaparkowana tam łódź motorowa. Po zabezpieczeniu akcji gaśniczej, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli ustalanie okoliczności pożaru. Szybko okazało się, że może z nim mieć związek znany właścicielowi mężczyzna. Policjanci ruszyli na poszukiwanie podejrzanego. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali opisanego 55-latka.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze potwierdzili, że zatrzymany przeskoczył przez ogrodzenie posesji i oblał łódź substancją, a następnie ją podpalił. Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., gdzie usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Właściciel wycenił wartość łodzi na 70 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora wobec 55-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asp.sztab. Katarzyna Zych/pd