W Mediatece dzieci i młodzież korzystają z działu „You Media”, który zajmuje się nowymi technologiami. W ramach działu organizowane są zajęcia z modułów tj. MULTIMUZYKA, MULTISZTUKA, MULTIROBOTYKA, MULTITECHNIKA, oraz innych urządzeń tj. drukarka 3D i długopisy 3D. Wyposażenie zostało zakupione w ramach projektu pn.: „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna w Grodzisku Mazowieckim” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa VIII, działanie 8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Te nowoczesne urządzenia edukacyjne dają ogromne możliwości rozwoju dzieci i młodzieży z zakresu tworzenia muzyki, grafiki komputerowej, modelowania przestrzennego oraz programowania robotów i urządzeń technicznych. Do każdego z wymienionych urządzeń zostały przygotowane dedykowane do wieku odbiorcy scenariusze zajęć i zabaw pozalekcyjnych.

fot. Ewelina Pieróg


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.