• Zabezpiecz swoją działkę na zimę

  Zakończył się sezon działkowy. Właściciele ogródków prowadzą ostatnie prace porządkowe, chowają meble ogrodowe i urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje. Aby uniknąć kradzieży, warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu działki i jej wyposażenia na zimę.


 • Burmistrz Grodziska Mazowieckiego ogłasza nabór na stanowisko Głównego Specjalisty ds. Analizy i Kontroli Finansowej w Urzędz...

  Instytut Wydawniczy Latarnik i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z pisarzem, Marcinem Szczygielskim. Spotkanie poświęcone będzie jego najnowszej powieści dla młodzieży "Królowa Wody" oraz innym książkom autora.
  Zapytanie do oferty w postępowaniu na „Dostawę wraz z instalacją sprzętu: zewnętrznego totemu multimedialnego, rzutników wraz z ekranami oraz systemu do bezprzewodowego prezentowania treści do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. 3 Maja 57”, zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do zapytania ofertowego realizowanego w ramach umowy nr 00155/18/IB/IK z dnia 25.07.2018r. pn.: Aranżacja i wyposażenie Mediateki w Grodzisku Mazowieckim” realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020”.
 • Listopadowy długi weekend

  Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo podróżujących oraz reagować na wszelkie naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

 • Święto Niepodległości – zmiany w ruchu i parkowaniu w Warszawie

  W niedzielę i poniedziałek, 10 i 11 listopada w Warszawie, zaplanowano wiele zgromadzeń i przemarszów, związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Będzie dużo zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Pasażerów, szczególnie w poniedziałek, 11 listopada, zachęcamy do korzystania z metra i kolei.


 • Zawiadamiam, że został rozstrzygnięty Konkurs na nabór Partnera do wspólnej realizacji projektu w ramach Regionalnego Program...

 • Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

  Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas podróży, w domu i innych miejscach oraz jak wezwać pomoc w razie potrzeby - to tematy zajęć z przedszkolakami, które przeprowadził policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Dzieci były ciekawe zadań, jakie wykonują na co dzień funkcjonariusze i chętnie poznawały wyposażenie służbowe policjantów.

 • Debata społeczna w Żabiej Woli

  O zagrożeniach m.in. zgłaszanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Żabia Wola. Uczestnicy debaty społecznej mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i pracy. Najwięcej uwag dotyczyło zagrożeń w ruchu drogowym.

 • Działania „Pasy”

  Policjanci ruchu drogowego w garnizonie stołecznym, podobnie jak funkcjonariusze w całym kraju, prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy". Podczas akcji funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.


 • Od 1 października 2019 r. obowiązują nowe opłaty za śmieci. Jest to 25 zł od osoby miesięcznie jeśli segregujemy odpady i 39 ...

  Zapraszamy na kolejne Book Now. Spotkanie czytelnicze dla młodzieży. Rozmawiamy o książkach, filmach i serialach. Będą wymianki książkowe i konkurs. Do wygrania wzruszająca powieść Davida Yoona "Frankly in Love” w tłumaczeniu Donaty Olejnik.
 • Akcja Honorowego Oddawania Krwi - 8 listopada

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI, która odbędzie się 8 listopada (piątek). Krwiobus będzie czekał na Państwa przed Komendą Stołeczną Policji w godz. 8:00-13:00. Liczymy na Waszą obecność.

 • Podsumowanie akcji "Znicz 2019" w powiecie grodziskim

  Ostatnie 4 dni były okresem wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. Szczególnie dużo zadań w czasie trwania akcji „Znicz” mieli funkcjonariusze drogówki. Na szczęście na drogach naszego powiatu było dość bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku, policjanci byli wzywani tylko do 14 kolizji. Po licznych kontrolach zatrzymanych i wyeliminowanych z ruchu zostało 5 nietrzeźwych kierujących.

 • Zapraszamy mieszkańców gminy Żabia Wola do udziału w debacie o bezpieczeństwie

  5 listopada odbędzie się debata społeczna na temat bezpieczeństwa na terenie gminy Żabia Wola. Podczas spotkania policjanci przekażą uczestnikom informacje na temat zdiagnozowanych lokalnych zagrożeń oraz sposobów przeciwdziałania im. Wszystkich mieszkańców, którzy chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami w zakresie bezpieczeństwa zapraszamy do aktywnego udziału w debacie, która odbędzie się w Słubicy Dobrej o godz. 18.00.

 • Policjanci rozmawiali z dziećmi o swojej pracy i bezpieczeństwie

  Kolejne grupy najmłodszych mieszkańców powiatu grodziskiego podczas spotkań z policjantami poznawały zasady bezpieczeństwa. W Szkole Podstawowej w Książenicach i grodziskim Przedszkolu im. Króla Maciusia I funkcjonariusze przypominali jak ostrożnie zachowywać się w różnych miejscach i sytuacjach. Dzieci miały również możliwość dokładniejszego poznania policyjnej pracy i wyposażenia do służby. Wszyscy uczestnicy zobowiązywali się do przestrzegania poznanych zasad osobiście, a także przekazywania ich innym osobom.

 • Zapraszamy do testowania gry Fifa20 szczególnie w trybie VOLTA. TURNIEJ FIFA20 - 9 LISTOPADA
  Jeśli macie ochotę na dobrą literaturę obyczajową, zapraszamy na spotkanie z Waszą ulubioną pisarką, Agnieszką Krawczyk.
  Od 4 listopada do 6 listopada Pawilon Kultury jest nieczynny.
 • Uważajmy na drogach w jesiennych warunkach !

  Policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra, śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że podczas gwałtownych manewrów można stracić panowanie nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji lub wypadku.

 • 5 listopada w godzinach 10.00-11.00 i 12.00-13.00 odbywać będą się spotkania z Ewą Stokłosą, która opowiadać będzie o kosmosie - Układzie Słonecznym, gwiazdach i galaktykach. Spotkanie toczyć będzie się wokół bardzo ciekawej książki „Głowa do góry!”.