grodzisk.pl

Za nami kolejna edycja „Miasta Kobiet”, która w tym roku odbyła się w nowej formule i nowej odsłonie we wnętrzach Mediateki. Jak co roku wydarzenie zorganizowała Biblioteka Publiczna pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.

grodzisk.pl

Tegoroczna edycja została stworzona we współpracy z grodziskimi przedsiębiorcami – kobietami, które na terenie naszej gminy prowadzą swoją działalność. Tego dnia proponowały naszym mieszkankom swoje usługi takie jak – zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało, porady makijażowe, stylizacja brwi, sesje fotograficzne, warsztaty zdobienia ciast, porady stylisty, porady dietetyków oraz położnej. Lokalna kawiarnia zadbała o poczęstunek a kwiaciarnia o wystrój wnętrza. Odbył się wykład motywujący dla kobiet a lokalne kluby sportowe poprowadziły zajęcia fizyczne – pilates, samoobronę dla kobiet oraz zajęcia ruchowe przy muzyce. Podczas „Miasta Kobiet” mogliśmy podziwiać wyjątkowy wernisaż aktów kobiecych oraz wystawę zdjęć przygotowane przez nasze Seniorki w ramach zajęć, które prowadzi Biblioteka. Pomogliśmy również w zbiórce na rzecz leczenia naszego mieszkańca i rejestrowaliśmy się na stanowisku Fundacji DKMS – jak zwykle udowodniliśmy, że chcemy pomagać! Każde stoisko cieszyło się ogromną popularnością, pomimo kolejek każda z Pań skorzystała z wybranych zabiegów, a wszystko odbywało się w atmosferze wzajemnej życzliwości. Co najważniejsze, była to impreza, która każdej osobie przyniosła realną wartość – każda porada, rozmowa, makijaż, były dobierane indywidualnie. Ogromną radością było dla naszych firm spotkać się z mieszkańcami – już wiemy, że zaowocowało to reklamą ich usług.

To intensywne popołudnie zakończyliśmy tradycyjnym spotkaniem z Gwiazdą. Mało kto, aniżeli sportowiec może mówić o walce, samoświadomości siebie, swojego ciała, o pokonywaniu swoich słabości. Spotkanie miało na celu przynieść nam pewną refleksję – bo wszystkie dobrze wiemy, że prawdziwe piękno i szczęście zaczyna się w nas samych. Dlatego zaprosiłyśmy kogoś, kto opowiedział nam o tym jak dążyć do celu bo jest tego najlepszym przykładem! Iwona Guzowska, mistrzyni świata i europy w boksie i Kick boxingu, trener biznesowy i mentor rozwoju, autorka książki. Spotkanie przybrało formę rozmowy, dyskusji, dzieliłyśmy się swoimi historiami – długo nie zapomnimy tego spotkania!

Dziękujemy, że spędziłyście to popołudnie razem z nami a wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy bardzo dziękujemy!

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.