Dziś na terenie działania Komendy Stołecznej Policji, a co za tym idzie i na terenie powiatu grodziskiego, będą prowadzone kolejne działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2022”. Głównym celem tych działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Mimo licznych apeli i policyjnych działań nadal na drodze nie brakuje kierujących, którzy w rażący sposób lekceważą przepisy ruchu drogowego, zupełnie nie zdając sobie sprawy do jakiej tragedii mogą doprowadzić. Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie zasady dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych, która ma duży wpływ na skalę ich skutków.

"Bezpieczna Prędkość 2022", to cykliczne działania prowadzone przez policjantów „drogówki”, które mają na celu zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami, przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania wszystkich użytkowników. Przy dużym natężeniu ruchu, czy w  trudnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd jednego z uczestników ruchu drogowego, może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jazdy i chęć dotarcia na miejsce kilka minut wcześniej może spowodować, że nie dojedziemy tam już nigdy. 

asp.sztab. Katarzyna Zych