W celu poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą działania prewencyjno – kontrolne ukierunkowane na poprawę ich bezpieczeństwa.

15 Listopada 2022 roku, to dzień w którym policjanci z warszawskiej „drogówki” prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa, m.in. rowerzystów. Pomimo jesiennej aury, nadal wiele osób korzysta z tego środka transportu. Niestety cały czas odnotowujemy dużą liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Policjanci zwracają uwagę zarówno na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów, jak i odwrotnie. Wyprzedzanie innych pojazdów bezpośrednio przed, jak i na przejazdach, czy nie ustąpienie pierwszeństwa rowerzystom znajdującym się na przejeździe dla rowerzystów, bardzo często prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niestety też sami rowerzyści swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym, gdy korzystają z jezdni niezgodnie z przepisami, czy poruszają się po chodniku.

Przypominamy rowerzystom, aby wyposażyli swoje pojazdy w wymagane światła, które należy włączać w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, czy też po zmroku. Aby poprawić swoją widoczność zalecamy, aby używać elementy odblaskowe.

 

 

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo…