Szanowni Państwo,

Wszystkim nam brakuje dzisiaj spotkań i bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi. Ale pamiętajmy: nie spotykamy się dziś po to, byśmy mogli spotkać się jutro, być może pojutrze. Po to, by to nasze bezpieczne „jutro” mogło szybko nastąpić. W związku z tym szczególnie dzisiaj Państwa proszę, żebyśmy wszyscy zrozumieli – ta choroba jest bardzo zaraźliwa i może być ogromnie niebezpieczna. I to nie tylko dla osób starszych. Dlatego zostańmy w domach. Musimy to po prostu wytrzymać, bo nie takie rzeczy ludzie w historii wytrzymywali. I nie w takich warunkach, jak my dzisiaj mamy – jesteśmy w domach, przeważnie w otoczeniu swojej najbliższej rodziny.

W tym czasie szczególną uwagę powinnyśmy zwrócić na osoby samotne. Dlatego apeluję zwłaszcza do tych z Państwa, którzy nie mają wokół siebie nikogo: nie jesteście sami – my jesteśmy z wami. Pamiętajcie, że jeśli macie jakąkolwiek potrzebę, to czekamy na kontakt telefoniczny z waszej strony.

W SPRAWIE POMOCY W ZAKUPACH: 603 128 078

DLA OSÓB W KWARANTANNIE: 720 909 217

W SPRAWIE INNYCH POTRZEB SOCJALNYCH: 22 755 58 69, 22 755 00 72, 22 755 00 74.

Dajcie nam szansę, byśmy mogli pomóc. Wiem, że dla niektórych osób może to być krępujące i mogą myśleć, iż stwarzają kłopot. Proszę: nie myślcie w ten sposób. To nie jest żaden problem. Jesteśmy po to, aby wam pomagać i w tych trudnych momentach szczególnie być z wami.

Zapewniam też, że mimo ograniczeń i konieczności zachowania środków bezpieczeństwa, wszystkie instytucje miejskie cały czas pracują po to, by miasto funkcjonowało i by były zabezpieczone potrzeby mieszkańców jak, np. dostawa wody, odbiór ścieków, odbiór odpadów itd. Codziennie pracujemy, by zwiększyć bezpieczeństwo i wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji – osoby starsze, samotne, chore, objęte kwarantanną i oczywiście służby bezpośrednio zaangażowane w niesienie pomocy.

A tej pomocy potrzeba będzie coraz więcej. Dlatego jeżeli Państwo mają taką możliwość i chcą pomagać to można zgłosić się poprzez specjalną aplikację ihelpyou.app, która łączy pomagających z potrzebującymi. Możesz pomóc i zostać wolontariuszem.

Przed nami jeszcze bardzo trudny czas. Ale jak się wszyscy postaramy i rzeczywiście pozostaniemy w domach, to minie on, jak wierzę, szybko, a wtedy znowu spotkamy się na Stawach Walczewskiego, w naszych pięknych parkach, na placach zabaw, w kinie, w Mediatece i wielu innych miejscach. I razem będziemy świętować i cieszyć się z życia.

Dlatego jeszcze raz gorąco apeluję: ZOSTAŃCIE W DOMU. Naprawdę nie wychodźmy, bo tylko nasze wyjścia umożliwiają temu wirusowi dalszy rozwój.

Z całego serca was pozdrawiam i życzę pogody ducha oraz tego, byśmy – mimo iż czas jest tak trudny – wykorzystali go we właściwy i przyjemny sposób.

Do zobaczenia

Grzegorz Benedykciński

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego