Udział w pikniku z okazji 95-lecia OSP w Skułach był dla policjantów świetną okazją do rozmów z uczestnikami na temat bezpieczeństwa. Dzielnicowy z Posterunku Policji Żabiej Woli i profilaktyk z grodziskiej komendy przypominali dzieciom i dorosłym zasady prawidłowych zachowań w czasie wakacji. Nie zabrakło rad na bezpieczny wypoczynek nad wodą, udaną podróż i pozostawienie domu podczas dłuższego wyjazdu. Ku wielkiej radości najmłodszych była też możliwość bliższego poznania policyjnych zadań i wyposażenia służbowego funkcjonariuszy.

Na pikniku z okazji z okazji 95-lecia OSP w Skułach nie mogło zabraknąć policyjnego stanowiska, które jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem  uczestników. Termin spotkania z mieszkańcami gminy Żabia Wola i nie tylko, zbiegł się z początkiem wakacji, stąd policjanci przygotowali dla wszystkich mnóstwo rad i materiałów związanych z bezpieczeństwem  w tym właśnie czasie.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Żabiej Woli i profilaktyk z grodziskiej komendy zwrócili uwagę na bezpieczeństwo nad wodą. Przypominali o zakazie kąpieli na dzikich kąpieliskach, wchodzenia do wody po alkoholu i po nagrzaniu słońcem. Drugim ważnym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży. Policjanci zachęcali do dobrego przygotowania trasy i kierowcy, przestrzegania zasad i przepisów ruchu drogowego i zwracania uwagi na innych użytkowników dróg. Przypominali też o ostrożności podczas przemieszczania się motocyklem, rowerem, a także pieszo. Funkcjonariusze ostrzegali także przed włamaniami na posesje i kradzieżami wartościowych przedmiotów w różnych miejscach. Udzielali rad jak dobrze zabezpieczyć swoje mienie przed przestępcami.

Przy policyjnym stanowisku można było także skorzystać z innych porad, dowiedzieć się wile o zadaniach policjantów, szczególnie dzielnicowych, a także otrzymać elementy odblaskowe po rozwiązaniu policyjnych zagadek. Najmłodsi, jak zawsze, byli bardzo zainteresowani policyjnym wyposażeniem do służby i chętnie oglądali radiowóz.

Mamy nadzieję, że po takim przygotowaniu przez policjantów i strażaków wszyscy mieszkańcy bezpiecznie spędzą całe wakacje.

asp.sztab. Katarzyna Zych